NEWS: BLOG ZNOVU OBNOVEN!!! TĚŠTE SE NA PŘÍVAL NOVINEK, HUDEBNÍ KLIP DNE, UŽITEČNÉ RADY A MNOHO DALŠÍHO

VÍTEJTE NA BLOGU LODSNU.BLOG.CZ - INFO BLOGU O VŠEM

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Listopad 2011

Apple: problémy s bateriemi vyřešíme, na vině je iOS 5

4. listopadu 2011 v 17:29 | Zac |  Apple
ak už jsme vás informovali, někteří majitelé mobilních telefonů iPhone 4S si stěžují na slabou výdrž baterie. Společnost Apple nyní oficiálně potvrdila, že na odstranění problému intenzivně pracuje. Firma navíc do určité míry objasnila důvody, které stojí za rychlým poklesem kapacity baterie záhy po jejím dobití, když prohlásila, že na vině je nový operační systém iOS 5.
Není však přitom stále jasné, která ze součástí iOS 5 má na výdrž baterie negativní vliv. Zástupci Apple například v oficiálním prohlášení pro AllThingsD prohlásili, že firma objevila v iOS 5 několik chyb, které mohou ovlivňovat výdrž baterie. Problémy by měla odstranit další aktualizace operačního systému iOS 5.
zdroj: luoa.cz

Nový iPhone 4S je pro mnoho uživatelů zklamáním. Jde ale na dračku

4. listopadu 2011 v 17:27 | Zac |  Apple
Apple iPhone 4S láme prodejní rekordy. Jen během tří dnů si na něj vystály frontu čtyři miliony uživatelů. Smartphone je přesto v očích mnoha uživatelů zklamáním, uvedla agentura Retrevo.
iPhone 4S a jeho největší konkurenti
Retrevo během posledního výzkumu oslovila 1 300 Američanů. Zkoumala, jak uživatelé různých smartphonů rozličných platforem vnímají příchod nového iPhonu.
Pro 71 % dotázaných respondentů není iPhone 4S zklamání, a to bez ohledu na právě používanou platformu v mobilním telefonu. Zbylé procento (29 %) pak od páté generace přístroje přeci jen očekávalo o mnoho víc.
Asi každý devátý si přál zcela přepracovaný design, 17 % by uvítalo podporu 4G konektivity, 7 % si pak postesklo po větším displeji, který mnozí očekávali, byť se zachováním půdorysných rozměrů telefonů.
Je pro Vás iPhone 4S zklamáním? Anketa agentury Retrevo
Současní majitelé iPhonu 4 jsou však k novince přeci jen kritičtější: téměř polovina (47 %) od novinky očekávala mnohem více. Respondenti opět mohli vybírat mezi novým designem, 4G konektivitou a větším displejem. Mohli se přitom vyslovit pro více možností.
Další část ankety se týkala plánů respondentů zakoupit nový iPhone. K tomu se chystají průměrně čtyři uživatelé iPhonu 3/3GS/4 z deseti, přičemž chuť pořídit novinku je u majitelů druhé a třetí generace jen nepatrně větší (+2 %) než u vlastníků "čtyřky".
Plánujete koupi iPhonu 4S? Anketa agentury Retrevo
Po novince sáhne asi každý osmý respondent aktuálně používající smartphone s androidem, v případě uživatelů telefonů BlackBerry si iPhone 4S plánuje pořídit asi každý čtvrtý dotázaný.
Získána data průzkumu přesto příliš neodpovídají skutečnému nákupnímu apetitu populace. Jen během prvního dne si iPhone 4S u Apple objednalo na milion zákazníků, za tři dny zájemci pokořili hranici čtyř milionů.
Trojice amerických operátoru AT&T, Verizon a Sprint musí nedlouho po zahájení předprodeje stáhnout nabídku na objednání nového iPhonu ze svých stránek, přidělený objem byl totiž velmi rychle rozebrán.
zdroj:mobil.idnes.cz

Apple přiznal problémy s výdrží baterie pod iOS 5 a pracuje na nápravě

3. listopadu 2011 v 14:25 | Zac |  Apple
Phone 4S si již koupily miliony lidí. Jenže celou dobu nejnovější jablečný telefon provázejí problémy s baterií. Uživatelé s nainstalovaným iOS 5 si totiž stěžují na výrazně nižší výdrž telefonu, než jaká by měla být. Problém se může týkat i ostatních modelů. Apple nyní potvrdil, že objevil v iOS 5 některé chyby, které výdrž baterie ovlivňují, a usilovně pracuje na opravě.

Internetem kolovaly různé návody, jak výdrž iPhonů pod iOS 5 vylepšit - řešením mělo být například vypnutí Bluetooth či detekování časového pásma - nicméně to samozřejmě nebylo ideální. Apple již ovšem pracuje na aktualizaci operačního systému, která má problémy vyřešit. Potvrzuje to prohlášení, které od Applu získal server AllThingsD:
Někteří uživatelé si stěžovali na výdrž baterie pod iOS 5. Nalezli jsme několik chyb, které životnost baterie ovlivňují, a v nejbližších týdnech vypustíme aktualizaci, která problém vyřeší.
Že Apple na nápravě skutečně pracuje, potvrzuje právě vydaná betaverze iOS 5.0.1. Ta se tradičně dostává do rukou nejprve vývojářům a podle prvních zpráv by mělo iOS 5.0.1 vedle výdrže baterie také opravit několik chyb týkajících se iCloudu a na prvním iPadu povolit gesta, která v první ostré verzi iOS 5 chyběla a disponoval jimi jen iPad 2.
Kdy dostane iOS 5.0.1 veřejnost zatím jasné není, nicméně by to měla být otázka následujících dnů, maximálně týdnů.
zdroj: jablickar.cz

Nový iPhone 4S se vybije za pouhých deset hodin, stěžují si majitelé

1. listopadu 2011 v 20:05 | Zac |  Apple
Internetová fóra po celém světě se plní příspěvky rozhořčených majitelů nového iPhonu 4S. Ten má podle nich velice nízkou výdrž baterie. I když by měl podle informací Applu bez používání vydržet pracovat až 200 hodin, podle zkušeností některých uživatelů je to mnohonásobně méně - pouhých deset hodin.
iPhone 4S
"iPhone 4S je hrozný! Teprve včera jsem si ho přinesl z obchodu a zdá se, že baterie ubývá o kousek každou minutu, i když s telefonem nic nedělám. Výdrž je horší než u mého stařičkého modelu 3GS," uvedl uživatel vystupující pod přezdívkou Scarface.
Stejnou zkušenost popsal na fóru také Jon Goldman, který nechal telefon celou dobu v klidu ležet na stole. Přestože s přístrojem nic nedělal, každou hodinu klesla výdrž baterie zhruba o deset procent. Po necelých 11 hodinách přístroj už nešel ani zapnout.
Podle Jordana Crooka ze serveru Tech Crunch za nízkou výdrž baterie může nejspíše softwarová chyba v operačním systému iOS 5. Zatím bohužel není jasné, co přesně chybu způsobuje.
Zkušenosti majitelů iPhonu 4S nicméně ukazují, že v některých případech se problém vyřešil, pokud vypnuli automatické nastavování časové zóny. Jiní uživatelé zase na nízkou výdrž vyzráli přeinstalováním celého operačního systému v mobilu.
Apple se zatím oficiálně ke stížnostem uživatelů nevyjádřil. Nízkou výdrž baterie již ale technici firmy řeší - kontaktovali některé majitelé iPhonů 4S s prosbou o podrobnější popsání problému.
Zdroj: novinky.cz