NEWS: BLOG ZNOVU OBNOVEN!!! TĚŠTE SE NA PŘÍVAL NOVINEK, HUDEBNÍ KLIP DNE, UŽITEČNÉ RADY A MNOHO DALŠÍHO

VÍTEJTE NA BLOGU LODSNU.BLOG.CZ - INFO BLOGU O VŠEM

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

Leden 2010

17 Again / Zac Efron - "Bust A Move" [videoclip]

24. ledna 2010 v 9:08 | Zac

Bohužel vkládání videa je na požádání zrušeno, ale i tak si ho můžete přehrát když kliknete na přehrát na webu Youtube.
Madonna Sticky and sweet tour- Hung up

10. ledna 2010 v 16:16 | Miroslav Selz |  Madonna
World of Warcraft : Wrath of the Lich King

5. ledna 2010 v 13:26 | Miroslav Selz |  World of Warcraft&free servery Project Nemesis

World of WarCraft: Wrath of Lich King - sláva závislosti, část druhá

hodnocení BonusWeb: 93%
Jak je na tom hra, která má více předplatitelů než Česko obyvatel? Stále velmi dobře. Závěr recenze.
  • .Rozmanitost nového prostředí, úkolů, důraz na příběh
  • .Nové bitevvní pole a dobývací technika
  • .Stále velmi chytlavé a zábavné
  • .Hudba
  • .Nové povolání Death Knight se povedlo

World of Warcraft-úkoly+cestování

5. ledna 2010 v 13:19 | Miroslav Selz |  World of Warcraft&free servery Project Nemesis
Cestování
Pohyb po kontinentu usnadňují mnohé dopravní prostředky - ty se ale odvíjí od finanční situace. Na začátku běháme po svých, posléze lze mezi záchytnými body využívat leteckou dopravu. Druid zase dokáže změnit formu v nějak rychlé zvíře, ostatní si musí našetřit hromadu peněz třeba na vlka. I když nakonec ani ta "podoba Geparda" u lovce není k zahození, zvyšuje totiž pohyblivost o 30%. Za zmínku stojí ale i námořní doprava a řeknu vám, že až poprvé uvidíte u hlavního města vzducholoď, zůstane vám otevřená pusa. Ostatně celé grafické zpracování je velmi specifické, dýchá z něj určitá atmosféra, kterou dost často 3D zpracování zabíjí. World of WarCraft Kýčovité pohledy na zapadající slunce za obzor moře jsou tím posledním.
Herní úkoly jsou poměrně zajímavé a to zejména díky kontextu, tedy zasazení do příběhu. Jednou máme vymlátit místní osádku kasáren, podruhé natrhat určité bylinky, potřetí přinést hlavu velitele kentaurů, jindy někomu něco donést a podobně. Zaměření na akci je evidentní a neváhal bych World of WarCraft označit za takové multiplayer Diablo III. Fandové do WarCraftu, mezi něž se řadí i autor recenze, pak ocení celkovou propracovanost světa, jeho návaznost na předcházející události a schopnost neustále něčím překvapovat. Svět World of WarCraft totiž není sterilní. Po stepích se prohánějí stáda zvířat, v lesích najdeme stará tábořiště z válek - co více si přát?

zdroj: bonusweb.cz

World of Warcraft pokračuje

5. ledna 2010 v 13:17 | Miroslav Selz |  World of Warcraft&free servery Project Nemesis
Ostatně některé úkoly vyžadují díky svojí obtížnosti spojení více dobrodruhů - jednoduchým pozváním do skupiny tak vznikají dočasné týmy. Mezi ně se rovnoměrně dělí zkušenosti, nalezené peníze, o vzácné předměty se potom losuje. Případně je určen jeden člen na sbírání předmětů, jenž je pak distribuuje dále. World of WarCraft Ostatně je daleko napínavější čelit bandě nepřátel s několika méně zkušenými hráči, kteří si navzájem pomáhají, než si daný quest vyřešit na vyšší úrovni sám. Na tomto místě vyniká i přítomnost guild, ostatně sám jsem členem českého společenství Chrocht. Hráči na vyšší úrovni vám obvykle rádi pomohou či pošlou nějaký předmět, jenž je pro ně prakticky bezcenný, zatímco pro vás je doslova požehnáním. Než jsme srovnali svoje úrovně, tak díky patří i Muslimu za podporu, ostatně spolu jsme splnili hned několik questů :).
Pošta a rozvoj postavy
Když už padla řeč o posílání předmětů, zmiňme další vychytávku: poštu. V každé osadě (či městě) se před hospodou nachází poštovní schránka, která neslouží jen pro posílání dopisů, ale i předmětů mezi hráči. Pokud tak hráč A chce poslat hráči B nějaký zajímavý předmět, nemusejí se vůbec setkávat - stačí, když hráč A pošle za drobný obnos balíček poštou a hráč B si jej může zhruba za půl hodiny vyzvednout. Poštou chodí i peníze či neprodané předměty z aukce. Na ní lze sehnat opravdu zajímavé věcičky, případně zbohatnout prodejem nedostatkového zboží.
Hráči na vyšší úrovni vám obvykle rádi pomohou či pošlou nějaký předmět, jenž je pro ně prakticky bezcenný, zatímco pro vás je doslova požehnáním.
World of WarCraft Vraťme se ale ještě k rozvoji postavy. Po výcviku v základním táboře zjistíme, že zvyšováním základních atributů - jako síla či inteligence - zdokonalování našeho hrdiny zdaleka nekončí. O něco později si totiž volíme primární a sekundární dovednost a to nezávisle na povolání a rase. Někdo se pustí do vaření, jiný hledá minerály, osobně jsem se dal na bylinkářství a alchymii. V praxi tak pobíhám jako blázen po stepi a sbírám bylinky, abych si z nich připravoval různé lektvary, přičemž ty pokročilé lze výhodně prodat na aukci. Druhá věc se týká takzvaných talentů přístupných po desáté zkušenostní úrovni. Udělejme si malou rekapitulaci, abychom v tom neměli zmatek. Dovednosti nás učí trenér za určitý obnos peněz a splňujeme-li minimální úroveň. Talenty jsou dány, obvykle prohlubují účinek některé z dovedností a po bodu je přidělujeme vždy po dosažení další úrovně. Talenty se celkem větví - ve výsledku potom můžeme říci, s přihlédnutím i k dalším okolnostem, že dva lovci na stejné úrovni se mohou docela lišit.
Lovcova specialita - ochočené zvíře
Mezi specialitu lovce patří ochočování zvířat. To probíhá v několika fázích, poněvadž na jednu stranu sice máme ochočeného pomocníka, pokud se o něj ale nebudeme starat, po první potyčce nám uteče. Musíme jej proto dobře krmit a nenechávat jej často umírat - z úrovně "vzpurný" se časem stane "nejlepší přítel". World of WarCraft Některá ze zvířat umí používat i kouzla, přičemž samozřejmě stoupají po úrovních. Osobně brázdím stepi s tygrem a nutno říci, že mě mnohokrát zachránil před smrtí - mezi jeho schopnost totiž patří, že umí stáhnout pozornost nepřátel na sebe. Sám se tak mohu doléčit, případně poodstoupit a začít to do soka smažit šípy. Jak již bylo řečeno, lovec se hodí nejlépe pro boj na dálku. Disponuje totiž nejenom znamením lovce, ale především speciálními střelami, které způsobují třeba zmatení (nepřítel je na chvilku mimo) či každou sekundu udělují dané zranění. Pokud víme, že se nám nepřítele nepodaří "ustřílet", může lovec položit past. Kombinaci sekery, pomocníka v podobě zvířátka a účinku pasti pak těžko odolávají i tužší potvory. Ostatně pokud nás zastihne smrt, existují dvě varianty - buď se z nejbližšího hřbitova vydáme najít svoji mrtvolu, nebo se necháme oživit rovnou na hřbitově, ovšem za cenu ztráty 25% durability všech předmětů + na pár minut všechny charakteristiky sníženy na 75%.

zdroj: bonusweb.cz

World of Warcraft-jak to všechno začalo

5. ledna 2010 v 13:16 | Miroslav Selz |  World of Warcraft&free servery Project Nemesis
Historie světa - jak to všechno začalo?
WarCraft: Orcks & Humans - tím vše začaloHistorie světa se píše již deset let. Začalo to první dílem WarCraft, což byla fantasy strategie v reálném čase - soustředila se na krvelačný souboj lidí a orků. Přišla jako druhá po zakladateli žánru Dune 2 a definovala mnohé herní mechanismy, jako třeba průchody družiny jeskyní, či mise bez výstavby základny. WarCraft II par rozvíjel zaběhnutý příběh a kvalitativně ve své době silně zabodoval. V té době jsme oplakali i zrušenou adventuru s podtitulem Lord of Clans, kterou Blizzard zrušil z důvodu nezájmu o tento žánr. Třetí WarCraft přešel do 3D, přidal více stran konfliktu a zaměřil se na nové nebezpečí z jiné dimenze, tzv. Burning Legions. World of WarCraft navazuje na poslední události. Zajímavé jsou i posuny: zatímco v prvním díle byl Sir Lothar statečný voják, ve druhém mrtvý hrdina a nyní? Legenda.
World of WarCraft Začínáme!
Než se pustíme do víru dobrodružství, čeká nás hned několik velmi důležitých voleb. V prvé řadě to je server, kde hrajeme. Chcete-li potkat české hráče, zkuste server Thunderhorn (Normal) pro poklidné hraní, případně Shadow Moon (PvP) i pro vzájemné zápasení mezi hráči. Následuje tvorba hrdiny, jenž nás v herním světě reprezentuje. Nabízí se staré známé rasy a povolání, čímž ovlivníme i příslušnost k jedné z nesvářených stran (Horda či Aliance), ale i styl hry. Sluší se dodat, že pokud váš kamarád hraje za Alianci a vy za Hordu, logicky si ve hře spolu nezahrajete a ani nepokecáte. Vyplatí se proto nejprve zjistit, za kterou ze stran hrají vaši přátelé a známí. Osobně jsem si sice dávno vybral elfa lovce, ovšem když jsem pak zjistil, že všichni známí bojují za hordu, stal jsem se orkem lovcem. Mimo toho se každá z ras pyšní vlastními bonusy! Ohledně povolání záleží samozřejmě na upřednostňovaném stylu hry. Kdo inklinuje k akci, zvolí si zřejmě postavu válečníka, naopak ti, kteří rádi putují v družině a ostatním pomáhají, zastanou povolání kněze. Druid se zase umí proměňovat v šelmy, lovec si dokáže ochočit zvířátko pomáhající mu v boji.
World of WarCraft Tvorba hrdiny probíhá rychle, dokonce lze použít i generátor, ovšem předpokládám, že většina hráčů si s vizáží trochu pohraje. Kromě barvy a pohlaví jde zejména o sestřih, rozhodně se nekonají takové orgie, jako třeba v The Sims 2. Ostatně bylo by to zbytečné, protože zatímco na začátku jsme odění téměř jen v rouše Adamově, s přibývajícím vybavením se mění i náš vzhled - a to celkem do detailů. Například sekerka do jedné ruky se nám pohupuje u pasu, obouruč nosíme na zádech.
Když už jsme spokojeni s vlastním výběrem, ocitáme se přímo ve hře, respektive v základním táboře. Tady nás naučí veškerým základům a herním principům a strávíme zde prvních pět úrovní. Ohledně ovládání odvedli v Blizzardu velmi dobrou práci - veškeré rozhraní se omezuje na myš a spodní lištu ikonek. V levé části si volitelně umísťujeme dovednosti a kouzla, jimiž lze po řádkách rolovat, v prostřední zůstávají rozloženy ikonky pro přehled o našem hrdinovi, dovednosti, guildu a podobně, zatímco pravá strana patří inventářům. Autoři totiž chytře zatratili jeden velký inventář, ale rozdělili jej na více menších úložišť. To se hodí v okamžiku, kdy si World of WarCraft do jednoho váčku soustředíme lektvary a okénko si necháme stále otevřené - to totiž nepřekáží, zatímco pochodovat s jedním velkým otevřeným inventářem by nebylo příliš ideální.
Rozkoukáváme se
Než se rozkoukáme, rozhodně není vhodné hned vyrazit prozkoumávat okolí plné těch nejzákladnějších nepřátel, které nám ale mohou způsobit nemalé potíže. V osadě jste v bezpečí, obecně pak platí, že lokální obrana ráda zodpoví základní otázky typu "kde najdu...". Postavy, nad nimiž se vznáší žlutý vykřičník, pro nás mají nějaký úkol - stačí s nimi promluvit, přijmout jej a už se nám píše do "seznamu úkolů". Pokud máme daný úkol splněný, nad postavou vidíme žlutý otazník, což značí, že si můžeme vyzvednout kýženou odměnu. Vedle těchto postav v každé z osad nechybí místní obchodník (ve městě jich je nespočet), případně trenéři určení pro dané povolání.
Lovec vládne luku a to takovým způsobem, že vybraná oběť se ani nestačí přiblížit - dříve totiž padne mrtvá k zemi.
Prvotní úkoly se nesou v jednoduchých intencích, stačí například probudit pět spících dělníků, kteří se takto vyhýbají práci na stepi, či zabít daný počet určených nepřátel. Střemhlav se tak ocitáme v prvních bitvách. World of WarCraft Osobně hraji za lovce, čili veškeré další popisované zkušenosti se týkají právě tohoto povolání. Lovce nelze označit za bojovníka na blízko, ačkoliv se dokáže celkem slušně ohánět i sekerou. Bohužel nemožnost "ověsit" jej těžkou výzbrojí ho činí více zranitelným. Lovec totiž vládne luku a to takovým způsobem, že vybraná oběť se ani nestačí přiblížit - dříve totiž padne mrtvá k zemi.
Bitvy
Souboje probíhají jednoduchým, ale zábavným způsobem. Myší označíme cíl a poté již "jen" klikáme na ikonky - tedy údery, dovednosti, typy střel, kouzla... Na internetu již pro každé povolání existují výpisy těch nejvíce účinných komb, ovšem stále mějme na paměti, že pokud selže třeba jen jedno z kouzel, může se zhroutit celý postup a my ještě budeme rádi za to, že jsme vyvázli živí.

zdroj: bonusweb.cz

World of Warcraft o hře-další věci

5. ledna 2010 v 13:15 | Miroslav Selz |  World of Warcraft&free servery Project Nemesis
Za branami mocného království se konečně rozprostřel svět plný legend, mýtů, nástrah, nebezpečí, přátelství, ale i smrti. Svět WarCraftu. Jeho srdce pulzuje více jak deset let, přičemž nyní si jej naráz vychutnávají tisíce hráčů. Pokud byste posledních pár let náhodou zaspali, potom vězte, že World of WarCraft je představitelem on-line her, respektive žánru MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game). Vytvoříte si hrdinu, procházíte světem plným nástrah, plníte úkoly a to buď sami, nebo za asistence dalších hráčů. Snadno tak vznikají mnohá virtuální přátelství, což podporuje i systém společenství implementovaný do hry. Prostor ovšem zůstává i pro vlky samotáře - jenom to asi není taková zábava.


zdroj: bonusweb.cz

World of Warcraft o hře

5. ledna 2010 v 13:13 | Miroslav Selz |  World of Warcraft&free servery Project Nemesis

World of WarCraft - prostě nářez!

hodnocení BonusWeb: 100%

Za branami mocného království se konečně rozprostřel svět plný legend, mýtů, nástrah, nebezpečí, přátelství, ale i smrti. Svět WarCraftu. Kdo jednou vstoupí, těžko hledá cestu zpět.


O skupině Green day

5. ledna 2010 v 13:08 | Miroslav Selz
Green Day je americká punkrocková skupina, kterou tvoří Billie Joe Armstrong (kytara a zpěv), Tré Cool (bubny) a Mike Dirnt (basa + pomocné vokály).

Historie
V roce 1987 založili kamarádi z dětství Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt, oběma bylo tehdy 14 let, dvoučlennou kapelu Sweet Children. V té době ještě neznalí punkeři svou hudbou často vyhnali celé obecenstvo do dvaceti minut. S kapelou Sweet Children nahráli album 1,000 Hours (některé songy se později objevily na Kerplunku). V této době ovšem stále hráli po klubech asi pro 40 lidí, ale nějak se musí začít. A jak nabírali zkušenosti, jejich koncerty byly stále lepší a nakonec se lidem, především teenagerům, začaly líbit. Ti ovšem po koncertě nešli domů, ale dělali po městě zmatek. Green Day byli některými dospělými lidmi i zavrženi. Postupně však začali ubírat na jisté agresivitě, kterou do svých alb i vystoupení vkládali.
Mikea a Billieho Joea vyhodili ze školy a dá se říct, že i díky tomu potkali Tré Coola. Někdy v té době odchází dnes již bývalý bubeník Al Sobrante. Sweet Children přijmou Tré a definitivně změní název na Green Day (podle Billieho hlášky: "Byl to jeden krásnej, dlouhej, prohulenej den"). Vydají debutové album 39/Smooth a kolekci singlů 1,039 Smoothed Out Slappy Hours, ani jedna nahrávka však nesklidí moc velký úspěch. Skupina to nevzdává a natáčí dál, průlom nastává až v roce 1994 po vydání alba Dookie (česky "sračky"). Toto CD se rychle stává platinovým a dělá z Green Day jednu z nejslavnějších punkových skupin. Následují alba Insomniac a Nimrod. Největší hit z alba je baladická "Good Riddence" (Time of your life), která říká že bychom měli žít život naplno. Poté následuje album Warning, které ale mezi fanoušky nebylo moc vřele přijato, kvůli jemějšímu stylu než je na předchozích albech.
V roce 2001 vydali Green Day výběrové album International Superhits, o rok později následovalo album Shenanigans, na kterém se objevily béčkové, dosud nevydané, písně. Deska American Idiot zaznamenala obrovský fanouškovský i komerční ohlas. Green Day se stali jednou z nejznámějších světových kapel. Hity bouraly hitparády a brzy po vydání alba následovalo celosvětové turné.
DVD/CD s poněkud provokativním názvem Bullet In A Bible bylo vydáno v roce (2005), o dva roky později byla skupině svěřena úvodní píseň v americkém animovaném filmu Simpsonovi ve filmu. Předposlením počinem kapely je 18 písňová kompilace Transmissions, vydaná v roce 2009. 15.5.2009 jde na trh zatím poslední album Green Day, 21st century Breakdown.

Zajímavost: Na serveru Rock.com probíhala anketa, který zpěvák by byl nejlepším prezidentem USA. Překvapivě se na prvním místě umístil frontman Green Day, Billie Joe Armstrong!